Nagroda za poster w trakcie Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego ,,Zdrowie roślin w dobie aktualnych wyzwań”
Mamy przyjemność poinformować, iż w trakcie konferencji naukowej ,,Zdrowie roślin w dobie aktualnych wyzwań” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Fitopatologiczne w Warszawie w dniach 24-26 września, Nagrodę za najlepszy poster w sekcji wirusologicznej/bakteriologicznej uzyskała prezentacja rezultatów badawczych przygotowana przez doktoranta prof. Ewy Łojowskiej oraz dr hab. Wojciecha Śledzia, mgr Michała Prusińskiego:)
Nagrodzony poster autorstwa Michała Prusińskiego, Jakuba Orłowskiego, Agaty Motyki-Pomagruk, Weroniki Babińskiej-Wensierskiej, Anny Dzimitrowicz, Piotra Jamroza, Pawła Pohla, Ewy Łojkowskiej oraz Wojciecha Śledzia, był zatytułowany ,,Zastosowanie nanocząstek srebra otrzymanych na drodze zielonej syntezy przeciwko kwarantannowym i regulowanym w Unii Europejskiej niekwarantannowym patogenom bakteryjnym”, a powstał w ramach pracy doktorskiej przygotowywanej przez mgr M. Prusińskiego.
Raportowane rezultaty prac badawczych uzyskały finansowanie w ramach projektu Perły Nauki.
Serdecznie gratulujemy!
AI, transfer wiedzy do biznesu oraz rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu ERA-SHUTTLE
Dzięki finansowaniu z projektu Era-Shuttle przyznanego w ramach funduszy unijnych (program Horyzont Europa) dr Agata Motyka-Pomagruk uczestniczyła w Pierwszej Szkole Letniej Era-Shuttle organizowanej od 9 do 13 września 2024 w Splicie w Chorwacji.
Zagadanienia poruszane podczas ERA-Shuttle Summer School skupiały się wokół wsparcia rozwoju kariery naukowej z użyciem AI, efektywnym transferze technologii do sektora biznesowego oraz stymulacji przedsiębiorczości. Ponadto dr A. Motyka-Pomagruk uczestniczyła w inspirujących sesjach na temat programów unijnych skierowanych na finansowanie badań naukowych, właściwego zarządzania własnością intelektualną oraz sugerowanej polityki otwartego dostępu do danych badawczych.
Uzyskane umiejętności oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów z uczestnikami z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu w Splicie i Uniwersytetu Maltańskiego, jak również partnerami biznesowymi projektu Era-Shuttle była także niezwykle cenna.
Do zobaczenia na kolejnej Szkole Letniej Era-Shuttle w Gdańsku!:)
Uczestnicy z Uniwersytetu Gdańskiego
Wygenerowano z użyciem AI
Czynny udział pracowników Laboratorium B-W w Biotech Week!
Z przyjemnością informujemy, iż zespół naszego laboratorium w trakcie Biotech Week, czyli tygodnia praktycznych warsztatów dla licealistów organizowanego przez Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, reprezentowała dr Natalia Kaczyńska.
W trakcie Biotech Week pracownicy i doktoranci z naszego Wydziału przeszkolili w ciągu każdego dnia po 2 klasy uczniów, co daje ok. 360 uczestników w trakcie tego wydarzenia:)
dr Natalia Kaczyńska